فیلر های تخصصی

نوشته شده توسط Super User on . Posted in Rubber

 

Omega Minerals

 

 

شرکت OMEGA MINERALS Germany GmbH آلمان فعالیت خود را از سال 2002 میلادی به صورت زیر مجموعه ای از شرکت Heinrich Osthoff-Petrasch GmbH با بهرمندی از پیشینه طولانی و غنی در ارتباط با فیلرهای تخصصی سبک شروع کرد.

تمرکز تخصصی برروی فیلرهای سبک موجب شد که این شرکت به دنبال فعالیت تجاری در توزیع و فروش این دامنه محصولات به فعالیت تولیدی در این زمینه اقدام نماید. در حال حاضر شرکت OMEGA MINERALS در سه کارخانه واقع در آلمان، اروپای شرقی و جنوب آسیا به تولید فیلرهای کروی و سوزنی مشغول است.

دامنه محصولات ارائه شده توسط این شرکت بسیار وسیع بوده و انواعی از فیلرهای کروی توخالی و توپر از جنس شیشه و سرامیک با اندازه ذرات و اوزان مخصوص متنوع و همچنین فیلرهای معدنی با ساختار سوزنی را شامل میشود.

در اینجا به دسته ای از محصولات این شرکت و کاربردشان در صنایع پلاستیک و لنت ترمز میپردازیم:

  • · کاربرد در لنت خودرو:

ماده Wollastonite با نام تجاری Kemolite پودر سفید معدنی با ساختار سوزنی شکل بوده که برعکس الیاف آزبست اثر مخرب زیست محیطی ندارد بنابر این برای جایگزینی آزبست در انواع لنت سواری، کامیون و قطار به کار می رود. خصوصیت مهم این ماده در مقایسه با انواع دیگر Wollastonite موجود در بازار، نسبت طول به قطر (Aspect ratio)1:20 تا 1:15 میباشد که موجب افزایش کیفیت محصول نهایی می شود.

  • · کاربرد در پلاستیک:

1- :KEMOLITE K-60 پودر سفید معدنی با ساختار سوزنی شکل است که در آمیزه های پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه قابلیت جایگزینی تا 30% الیاف شیشهبدون تغییر خواص محصول نهایی را دارد. با توجه به قیمت مناسب این محصول، استفاده از آن موجب کاهش هزینه نهایی خواهد شد.

2- :OMEGA SIL ذرات سرامیکی ریز با سطح فعال شده ای با مقاومت مکانیکی و حرارتی بالا هستند که برای روان کردن آمیزه های پلاستیک به کار رفته و با بهبود خواص رئولوژیکی،

  • امکان افزودن درصد بیشتر الیاف در پلاستیک های تقویت شده با الیاف شیشه و در نتیجه افزایش مقاومت مکانیکی آمیزه را فراهم میکند.
  • با افزایش سیالیت در آمیزه های حاوی پر کننده زیاد، امکان افزودن درصد بیشتر پر کننده و در نتیجه کاهش قیمت محصول را فراهم میکند.