کربنات کلسیم رسوبی

نوشته شده توسط Super User on . Posted in Plastic

 

 

 

 

SOLVAY

 

 

شرکت Solvay Chemicals International یکی از شرکتهای برتر اروپایی در زمینه تولید و ارائه کربنات کلسیم رسوبی برای کاربرد های متنوع مانند درزگیر، رنگ، پلاستیزول، پلیمر، مرکب، صنایع بهداشتی و غذایی میباشد.

 

مهمترین محصول تولیدی شرکت Solvay در صنعت پلاستیک نانو كربنات كلسيم رسوبي SOCAL® 312 است.

 

كربنات كلسيم سنتزي پوشش داده شده (CPCC) نوعي فيلر است كه با اندازه ذرات بسيار ريز كاربرد هاي فراواني در انواع محصولات ساخته شده از پي وي سي بخصوص در توليد كابل دارد. مزاياي استفاده از CPCC در پي وي سي عبارت است از:

در صنعت كابل، CPCC هم در عايق كاري و هم در پوشش و غلاف استفاده ميشود و براقيت نهايي بالا و حفظ خواص خوب الكتريكي را امكان پذير ميسازد. يكي از مهمترين فوايد استفاده  CPCCدر آميزه هاي كابل، مربوط به قابليت سطح زياد CPCC در جذب موثر گاز HCl در صورت بروز احتراق مي باشد.

اين ماده به دليل اندازه ذرات بسيار ريز باعث بهبود رفتار فرايندپذيري مذاب و زمان ژل شدن در آميزه هاي پي وي سي، افزايش سرعت فرايند و خروجي دستگاه هاي فرايند و همچنين حذف Plate Out ميشود. و نيز در قالب گيري تزريقي رفتار كمك فرايندي عالي نشان داده و بدون نياز به كمك فرايند هاي معمول آميزه هايي با براقيت سطح بالا توليد ميكند.